Konkurs „Złota Fajerka – Dziedzictwo Polskich Smaków” jest organizowany przez fundację „Od pokoleń dla pokoleń” we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Szefów Kuchni i Cukierni. Jego celem jest przede wszystkim zachowanie i popularyzacja tradycyjnych potraw regionalnych oraz rozwinięcie swoistego międzypokoleniowego dialogu kulinarnego. Chcemy zainspirować do odkrywania swojego dziedzictwa kulinarnego i źródeł smaków. Z drugiej strony zależy nam na ocaleniu od zapomnienia starych przepisów, zapomnianych już potraw, przypomnieniu niezwykłych składników i produktów.

Uwaga! Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone.
Obecnie jury pod przewodnictwem Jarosława Uścińskiego ocenia zaproponowane przepisy.
Ogłoszenie wyników nastąpi 28.02.2018 r.

Za zmianę terminu serdecznie przepraszamy.
Więcej o Gali Laureatów tutaj.


PATRONAT MEDIALNY


ZASADY KONKURSU

Szkoły gastronomiczne

Szkoły gastronomiczne

Przepis na tradycyjną potrawę regionalną lub jej zmodyfikowaną wersję. Pięciu wybranych finalistów zmierzy się w bezpośrednim pojedynku podczas uroczystej Gali Finałowej. Trzy najlepsze potrawy zostaną nagrodzone. Szczegółowe zasady konkursu finałowego zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Prezentacja powinna zostać przesłana w formie elektronicznej z wykorzystaniem formularza zgłoszeniowego. (Jeden uczeń może zgłosić jeden przepis).
Organizacje społeczne

Organizacje społeczne

Przepis na oryginalną potrawę regionalną wraz z prezentacją opisową lub multimedialną. Prezentacja może dotyczyć również działalności organizacji zgłaszającej ze szczególnym uwzględnieniem pielęgnowanych tradycji, których częścią jest prezentowana potrawa. Nagrodzone potrawy zostaną zaprezentowane podczas uroczystej Gali Finałowej. Prezentacja powinna zostać przesłana w formie elektronicznej z wykorzystaniem formularza zgłoszeniowego.

Kapituła Konkursu

Przewodniczący Kapituły Konkursu