Siatkarskie laury

Projekt skoncentrowany na promocji rozwoju żeńskiej siatkówki na Mazowszu. Jego celem jest popularyzacja siatkówki oraz wyszukiwanie i wspieranie młodych talentów na terenie całego regionu.

Organizowanie w szkołach spotkań z zawodniczkami drużyny Legionovia Legionowo, wspólnych treningów z nimi, a nawet mini-turniejów dla amatorskich drużyn szkolnych w znakomity sposób popularyzują siatkówkę wzmacniając jej rolę tam, gdzie już takie drużyny działają i motywując do ich tworzenia w miejscach, gdzie jeszcze ich nie ma.

Kolejnym celem projektu Siatkarskie Laury jest współpraca i wspieranie drużyny siatkarskiej młodziczek LTS (Legionowskiego Towarzystwa Sportowego). Dzięki wspomnianemu wyżej projektowi wspierania młodych, utalentowanych zawodniczek, możliwe będzie zapewnienie im dalszych treningów i rozwoju sportowego właśnie w LTS. Z kolei zapewnienie stałego dopływu nowych talentów, pozwoli młodziczkom na osiągnięcie lepszych wyników, a dzięki temu – jeszcze aktywniejszą popularyzację wśród młodzieży sportu ze szczególnym uwzględnieniem siatkówki.

Siatkarskie Laury to również współpraca z drużyną Legionovia Legionowo dotycząca także organizacji oprawy meczów zespołu.