Kurt Scheller w kapitule konkursu ZŁOTA FAJERKA - DZIEDZICTWO POLSKICH SMAKÓW!

Wybitny szef kuchni i niekwestionowany autorytet kulinarny dołączył do kapituły naszego konkursu! Cieszymy się, że jego wiedza i kompetencja będą wspomagać nas przy ocenie nadesłanych prac.

Jako znawca światowego dziedzictwa kulinarnego a zarazem osoba, która tak dobrze poznała kuchnię i kulturę polską, Kurt Scheller spojrzy na propozycje zgłoszone do konkursu z dystansem i obiektywizmem.

Kurt Scheller urodził się w Lucernie, tam ukończył szkołę gastronomiczną i stawiał pierwsze kroki w zawodzie. Od początku lat 70. był szefem kuchni w restauracjach całego świata od Londynu i Hiszpanii przez Amsterdam i Jamajkę po Ekwador i Kuwejt. Wielokrotnie nagradzany na prestiżowych konkursach na całym świecie (m.in. złoty medal na wystawie kulinarnej w Montego Bay, złoty medal w Bahrajnie), uznany Szefem Roku 1989 przez organizację kucharzy Toques Blanches (Białe Czapki). Od 1991 r. związany z Polską: był szefem kuchni w hotelu Bristol, w hotelu Sheraton, od 2002 r. prowadzi Akademię Kulinarną Kurta Schellera. Jest też inicjatorem założenia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni (OSSKiC). W 2012 r. był gościem specjalnym w finale drugiej edycji programu MasterChef. W 2013 r. został dyrektorem artystycznym programu kulinarnego Top Chef. W polskiej edycji Hell’s Kitchen występował jako ekspert.